Öğrencilerimizde sosyal bilinç oluşturmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalara bir yenisini daha ekledik. Askıda Ekmek Projesini okulumuzda hayata geçirerek uygulamaya başladık. Öğrencilerimizin açın halinden anlamaları insanlara yardımcı olmanın ne büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu öğrenmeleri amacıyla askıda ekmek projesini başlattık.
Okulumuzu her yönüyle geliştirmek ve öğrencilere birçok yönden faydalı olabilmek amacıyla öğreten merdivenler projesini hayata geçirdik. Okulumuzun katları arasındaki 4 grup merdivenin iç kısımlarına bilgi yazıları yazdık. Birinci grubu dil grubu yaptık buraya bir metni ingilizce,Türkçe ve Arapça yazdık; ikinci grubu Matematik terim ve formülleriyle donattık; üçüncü grubu Fen Bilimleri bilgileriyle donattık; dördüncü gurubumuzda ise Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerine ait bilgilere yer verdik.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bir web portalı üzerinden gözlem uydularının çektiği görüntülerin kullanıcılarla paylaşılmasına yönelik hazırlıkların TÜBİTAK UZAY'da devam ettiğini belirterek, "İnşallah yakında Türk Maps'i görürüz ama çözünürlük açısından önümüzdeki süreçte daha güzel fotoğraflar, haritalar sunma imkanı olacak" dedi.
İnternet devi Google’ın “akıllı gözlüğü” 15 Nisan salı günü Amerika’da piyasaya çıkıyor. Bin 500 dolardan satılacak gözlükler sınırlı sayıda üretildi ve şimdilik test amaçlı olarak denenecek. Satış aynı gün sona erecek. Yani gözlükler sadece 15 Nisan günü satılacak.
İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen Robot Olimpiyatları başladı. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Ayazağa Yerleşkesi'ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen olimpiyatlar, robotik alanında çalışma yapan öğrenci, akademisyen ve endüstri temsilcilerini bir araya getirdi.

E-Bülten'e Kayıt Ol !

Blog'daki yazılardan güncel bir şekilde haber almak istiyorsanız hemen mail adresinizi ekleyin !Günün Sözü

Başarının dört şartı; bilmek, istemek, cesaret etmek ve susmaktır. – Axel Munthe

Twitter'da Mustafa ERYİĞİT

Video Kutusu

Egitim Haberleri | Teknoloji Haberleri |Kultur Sanat Haberleri |Yazılar RSS | Yorumlar RSS | Site Haritası

1,688 saniyede, 87 sorgu yapıldı.